فکر می کنید داستان کامپیوترهای پوشیدنی تا کجا پیش خواهد رفت؟ عینک گوگل؟ ساعت هوشمند سامسونگ و آی واچ اپل؟ درباره کفش ها چه؟ کفش سخنگو! گوگل پس از گوگل گلس اکنون در فستیوال شمال از شمال غربی که بخشی از آن به تکنولوژی های آینده نگرانه می پردازد، کفش سخنگوی خود را عرضه کرده است که به روایت داستان سخت پیاده روی های خود برای دوستانش بر روی وب می پردازد.

این کفش جذاب در واقع یک ایده مفهومی و بخشی از پروژه هنری جدید شرکت با نام Art, Copy, Code است. این پروژه قرار است به یاری اشیاء معمولی روزانه آمده و آنها را اجتماعی تر کرده و به آنها کمی زندگی ببخشد.

گوگل برای کنکاش در یک دنیای متصل به وب با همکاری دو هنرمند متبحر دست به کار تولید کفشی شده که دارای شخصیت مستقلی برای خود بوده و می تواند در صورت اجازه صاحبش، با فعالیت های فردی که آن را پوشیده در وب ارتباط برقرار کند و به تبادل اطلاعات بپردازد.

با استفاده از یک شتاب سنج ، یک ژیروسکوپ، بلوتوث و برخی دیگر از لوازم تکنولوژیک، کفش سخنگو حرکات کاربر خود را به یک گزارش به موقع، مهیج و جذاب تبدیل می کند. نکته جالب اینجا است که کفش سخنگو می تواند گزارشش را در گوگل پلاس پست کند یا اینکه از طریق اسپیکرهایش به صورت زنده و لحظه ای آن را بخواند. و حتی آن را در وب به صورت صوتی منتشر کند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 فروردین 1392    | توسط: عبدی    | طبقه بندی: دانستنی و جالب،     | نظرات()